آنتی بیوتیک‌ها، آرامش معده را بر هم می‌زنند
توسط مدیر سامانه دذ 30 مه, 2013 دذ 10:35 ق.ظ | دسته‌بندی شده در اخبار | با ۰ دیدگاه

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، پژوهشگرانآمریکایی در گزارش جدیدی هشدار دادند که حتی آنتی بیوتیک هایی که به ظاهر بی ضرر و خفیف به نظر می رسند ممکن است به شدت، تعادل میکروب هایی را که در روده زندگی می کنند، آشفته کرده و بر هم بزنند و پیامدهای غیرقابل پیش بینی برای سلامت بدن به همراه داشته باشند.
بر اساس آزمایشاتی که روی سه زن شرکت کننده انجام شد،محققان متوجه شدند: داروی آنتی بیوتیک موسوم به “سیپروفلوکسیاسین” که به این شرکت کنندگان داده شده بود به طور کامل تمام جمعیت باکتری های مفید موجود در دستگاه گوارش آنها را سرکوب می کندو حداقل در یکی از این زنان ماه ها طول کشید تا دوباره وضعیت معده و روده ها به حالت عادی و طبیعی بازگردد.
به گزارش شبکه خبری ان بی سی، این پژوهش که در نشریه دستاوردهای آکادمی ملی علوم آمریکا به چاپ رسیده تاییدی مستدل به این باور معمول است که آنتی بیوتیک ها می توانند میکروب های زنده و مفید را در بدن تخریب کنند.
این یافته هم چنین ایده رشد و گسترش محصولات پروبیوتیک مثل ماست حاوی کشت های زنده باکتریایی را تقویت می کند.
به گزارش ایسنا، مطالعات بیشتر و بیشتر همگی تایید می کنند که انسانها و حیوانات و موجودات زنده دیگر رابطه همزیستی با میکروب ها دارند.میکروب های موجود در روده ها به هضم غذا کمک می کنند و باکتری های مفید می توانند فضا اشغال کرده و باکتری های مضر را دور کنند.

فرستادن یک دیدگاه

XHTML: شما می‌توانید از این برچسب‌ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>