تولید لخته خون با این شیوه غذا خوردن
توسط مدیر سامانه دذ 11 ژوئن, 2013 دذ 01:05 ب.ظ | دسته‌بندی شده در اخبار | با ۰ دیدگاه

پزشکان به افراد شاغل هشدار می‌دهند تا زمانی مناسب و مخصوص برای غذا خوردن خود اختصاص دهند. پزشکان با بررسی بر روی حدود ۱۰۰۰ فرد زیر ۳۰ سال که بسیار علاقمند به انجام بازی‌های کامپیوتری بودند به این نتیجه دست یافته‌اند که غذا خوردن در حین کار تا حدود ۹۳ درصد ریسک افزایش به وجود آمدن لخته‌ی خونی را در آنان افزایش می‌دهد.

گفتنی است: همین بررسی بر روی حدود ۴۰۰۰ کارگر تنها به صورت نشسته کار می‌کردند انجام شد و نتیجه مشابه بدست آمد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند که عدم تحرک و نشستن طولانی مدت تنها پس از حدود ۹۰ دقیقه می‌تواند باعث کم شدن بیش از حد گردش جریان خون به ویژه در ناحیه پشت زانوهای پا شود و در نتیجه در دراز مدت در اثر رسوب مواد به جداره‌ی رگ‌ها تولید لخته‌ی خونی کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند که لخته‌ی خونی ایجاد شده می‌تواند به یکباره از محلی که به آن چسبیده‌اند جدا شود و وارد جریان خون شده و گرفتگی و انسداد رگ‌ها را شامل شود. از جمله با گردش خون وارد قلب، ریه و یا مغز شود و تولید عارضه‌های جبران ناپذیر در آنها نماید.

بدین جهت پزشکان توصیه می‌کنند تا پس از مدتی نشستن و بی‌تحرکی افراد حتما وضعیت نشستن خود را تغییر دهند و زمان مناسبی را برای صرف وعده‌های غذایی خود در نظر بگیرند.

فرستادن یک دیدگاه

XHTML: شما می‌توانید از این برچسب‌ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>