سرکه
توسط مدیر سامانه دذ 20 آگوست, 2012 دذ 11:53 ق.ظ | دسته‌بندی شده در داروهای گیاهی | با ۰ دیدگاه

سرکه قابض ، دفع کننده اخلاط غلیظ ، خشک کننده رطوبت ، اشتها آور بوده و کار دستگاه گوارش و هضم را تا حدودی راحت می کند. مداومت در خوردن سرکه در صبح قبل از صبحانه ، بدن را لاغر و چربی شکم را آب می کند. خوردن چند قطره سرکه همراه آب ، مسمومیت ناشی از دود و دم زغال را رفع می کند.

برای رفع درد دندان می توان روزی چند بار سرکه را در دهان چرخانید ، همچنین اگر کمی سیاه دانه را در سرکه بپزید و در دهان بچرخانید برای درد دندان نافع است.

استعمال بخور سرکه در گوش برای رفع طنین صدای گوش ، سنگینی گوش و تقویت قوای شنوایی مفید است. همچنین ریختن چند قطره سرکه در گوش ،‌ درد آن را تسکین می دهد.

اگر دستمالی را در سرکه گرم فرو برده و بر روی پیشانی قرار دهید ، سر درد های ناشی از آفتاب زدگی را تسکین می دهد. مالیدن سرکه مخلوط شده با روغن بادام تنه تلخ بر روی جرب ، ترک های پوستی ،     زخم های شدید و عفونی و کک و مک باعث برطرف شدن آن ها می گردد.

اگر شخصی بی هوش شده است ، چند قطره در بینی او بچکانید بهوش می آید.

مخلوط کردن آهک آب ندیده با سرکه و مالیدن هر شب آن به جایی که نمی خواهید مو داشته باشد ، بر اثر مرور زمان باعث شده پیاز مو ضعیف شده و دیگر مو نروید.

نکته : سرکه برای افراد مبتلا به ناراحتی های ریوی ، کسانی که سرفه می کنند ، اعصاب مضر بوده و کاهش قوای جنسی را به همراه دارد.

نکته : مصرف بیش از حد انگور باعث سنگ کلیه می شود.

فرستادن یک دیدگاه

XHTML: شما می‌توانید از این برچسب‌ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>