فلوس
توسط مدیر سامانه دذ 20 آگوست, 2012 دذ 11:30 ق.ظ | دسته‌بندی شده در داروهای گیاهی | با ۰ دیدگاه

فلوس  (Cassia Fistula):

درختی از به ارتفاع ۱۰ تا ۱۵ متر با برگ های دراز به طول ۳۰ سانتیمتر که دارای ۸ تا ۱۶ برگچه بوده که هریک بطول ۵ تا ۱۵ سانتیمتر می باشد. برگچه ها به رنگ سبز روشن بوده با گل های خوشه ای به رنگ زرد و طلائی براق که شبیه گل یاسمن می باشد. فلوس میوه ای بطول ۳۰ تا ۴۰ و قطر ۲ تا ۳ سانتیمتر است. پوسته خارجی فلوس تیره رنگ و تقریبا سخت است. اگر در فلوس شکاف طولی ایجاد شود ، تیغه های متعدد فلس مانند نازکی در عرض آن ظاهر می گردد که داخل میوه را به خانه های کوچکتر تقسیم می کند که داخل هریک از آن ها یک دانه وجود دارد. دانه فوس سخت و شفاف و به رنگ زرد قهوه ای است.سقز فلوس ، طعم شیرین ناپسند داشته و تنها قسمت مورد استفاده ، میوه می باشد. برای بدست آوردن سقز میوه باید فلوس را شکاف طولی و محتویات درون آن را خارج کرده و دانه ها را جدا کنید و فلسها را مورد استفاده قرار دهید.(طبیعت گرم و تر و عده ای آن را سرد و تر می دانند)

 خواص درمانی:

فلوس اثر ملین داشته و اگر کمی از مغز آن با کمی روغن بادام شیرین مصرف شود ، ‌یبوست را برطرف     می کند همچنین اگر ۶۰ گرم از آن را در نیم لیتر آب ۱۰ دقیقه بجوشانید و میل کنید اثر مسهل دارد.

مالیدن فلوس به محل درد ،‌ تسکین دهنده درد مفاصل می باشد.

اگر مغز فلوس را نرم کوبیده و با آب گشنیز مخلوط کنید و روزی چندبار در دهان بچرخانید ، برفک و جوش های دهان را بهبود می بخشد.

نکته : مصرف زیاد فلوس برای معده و روده مضر بوده و ایجاد دل درد میکند.

فرستادن یک دیدگاه

XHTML: شما می‌توانید از این برچسب‌ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>